-->

اطلاعات کلی:

شرکت Fortinet در سال 2000 توسط برادران کن و مایکل ژی در زمینه ساخت و تولید دستگاههای سطح بالا امنیت شبکه تأسیس گردید که محصولات دیواره آتش خود را Fortigate نامید که جزو اولین این محصولات است. سپس اقدام به توسعه محصولات خود از قبیل Fortiweb, Fortimail، Fortianalyzer و ... نمود.

کنترل یکپارچه‌ی تهدیدات امنیتی (UTM)

فناوری برقراری ارتباطات بین شبکه‌ای به سرعت در حال تغییر و پیشرفت می‌باشد و باعث افزایش کارایی و رشد در مقیاسهای جهانی شده است. ولی هر امکان جدید به همراه خود، مخاطرات جدیدی را به همراه دارد که سازمانها و شرکت‌ها را وادار به اتخاذ تدابیر برای محافظت از دارایی‌های خود می‌نماید. مدیران IT هر روز با چالش‌های امنیتی جدیدی مواجه می‌شوند و در مقابل راه‌کارهای زیاد با امکانات و ویژگیهای مختلف رو به رو هستند که انتخاب از میان این راه‌کارها و تطبیق آن با نیازمندی‌های واقعی سازمان به یک کار دشوار تبدیل شده است.
به منظور محافظت از داده‌ها می‌توان تمهیدات امنیتی مختلفی درخصوص پیشگیری و مقابله با تهدیدات و حمله‌ها انجام داد. معمولاً اولین گام در حفاظت از شبکه، کنترل ترافیک ورودی و خروجی با استفاده از یک فایروال در لبه شبکه داخلی می‌باشد. البته باید توجه داشت که استفاده از فایروال موجب اختلال در کارکرد معمولی شبکه نشود.
اکنون شرکت‌ها و سازمان‌ها با به کارگیری راه‌کارهای فوق احتمال نفوذ و حمله به شبکه‌های کامپیوتری را به حداقل رسانده‌اند. آمارهای جدید نشان می‌دهد که رویکرد تهدیدات به سمت خرابکاری‌های مبتنی بر محتوا نظیر ارسال و تکثیر ویروس، کرم و هرزنامه می‌باشد.

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد